تشکل های صنفی

اتحادیه صنعت مخابرات: اگر شاخص‌های ICT ارتقا نیابد، عقب‌افتاده‌تر خواهیم شد

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران اعتقاد دارد شاخص‌های ICT در کشور به مرحله قرمز رسیده است و اگر برای ارتقای آن فکری نشود، عقب‌افتاده‌تر خواهیم شد.

به گزارش “تلکام نیوز” ، ادیب با بیان اینکه بین توسعه‌یافتگی و رفاه کشورها با شاخص‌های ICT رابطه مستقیمی وجود دارد، از دولت خواست به شاخص‌های فناوری همچون شاخص آلودگی نگاه کند.«داوود ادیب»، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران، در گفت و گو با خبرنگاران گفت: «امروزه تحولات قابل‌توجهی در حوزه فناوری‌های نوین درحال رخ‌دادن است و اگر همسو با‌آنها حرکت نکنیم، به کشوری عقب‌افتاده تبدیل می‌شویم. اگر پیش‌نیازهای تکنولوژی‌ها را در زمان مناسب فراهم نکنیم، بدیهی است که کشوری منفعل شویم.»

او با بیان اینکه درحال‌حاضر بین توسعه‌یافتگی و رفاه کشورها با شاخص های ICT رابطه مستقیمی وجود دارد، اظهار داشت کشورهایی که رفاه بالاتری دارند، کشورهایی هستند که بالاترین شاخص‌ها را در ICT دارند:«ما در تمام جلسات خود در وزارت‎خانه‌های صمت و ارتباطات همواره چند نکته را مدنظر داشتیم؛ اینکه نیازی به آمارسازی نیست؛ شاخص‌های جهانی و جایگاه ایران در این شاخص‌ها را باید مدنظر قرار داد. شاخص‌های IDI ،NRI و GI برای همین منظور هستند و هر کدام از این‌ها خط‌کشی برای ارزیابی‌ در حوزه‌هایی هستند که ما می‌بایست در آن‌ها بهبود یابیم. دولت باید به این شاخص‌ها همچون شاخص آلودگی نگاه کند. ما در این شاخص‌ها به مرحله قرمز رسیده‌ایم و باید دولت برای ارتقای آن فکر کند، وگرنه عقب‌افتاده‌تر می‌شویم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا