امروز شنبه 2 تير 1397
23 June 2018
تعداد بازدید : 1021 - تاریخ خبر : 1396/10/16 - 08:43
سوییس فناوری جاسوسی می‌فروشد

رادیو و تلویزیون سوییس با تاکید براینکه دولت سوییس کنترل شدیدی بر فروش فناوری جاسوسی در نظر گرفته است، گفت اما همچنان این ادوات به کشور‌هایی که امکان سوءاستفاده از آن توسط دولت هایشان وجود دارد صادر می‌شود.

به گزارش "تلکام نیوز" ؛ سوییس به کشور‌های حساس مانند اندونزی، پاکستان و اتیوپی فناوری جاسوسی می‌فروشد.

رادیو و تلویزیون سوییس در گزارشی با تاکید براینکه دولت سوییس کنترل شدیدی بر فروش این نوع از فناوری در نظر گرفته است، اما همچنان این ادوات به کشور‌هایی که امکان سوءاستفاده از آن توسط دولت هایشان وجود دارد صادر می‌شود.

دولت سوییس در سال ۲۰۱۵ قوانین بسیار سختی در خصوص صادرات کالا‌های مرتبط با اینترنت و کنترل تلفن‌ های همراه به تصویب رساند.

براساس گزارش دبیرخانه اقتصاد سوییس از سال ۲۰۱۵ حدود ۲۶ دستگاه به کشور‌های درخواست کننده صادر شده است.

برهمین اساس در پاییز ۲۰۱۷ ادواتی به ارزش سیزده میلیون فرانک سوییس به اندونزی فروخته شد. اندونزی می‌گوید که از این فناوری‌ها برای مبارزه علیه تروریسم استفاده می‌کند.

در گزارش رادیو و تلویزیون سوییس امده است که دولت اندونزی در اتخاذ اقدامات بسیار سخت علیه مخالفانش بسیار مشهور است.

همچنین سوییس دستگاه‌های دیگری که بیشتر برای امور جاسوسی استفاده می‌شود به اتیوپی فروخته است.

سوییس از سال ۲۰۱۲ تا دسامبر ۲۰۱۷ با صادرات ادوات نظامی به ارزش هفت ممیز چهار میلیارد فرانک سوییس به ۱۵۰ کشور مختلف جهان موافقت کرد.

امتیاز شما

نظر شما
نظر های بازدیدکنندگان
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
  برای عضویت در خبرنامه تلکام نیوز ؛ نشانی الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه تلکام نیوز نمایش داده میشود.
  کلیه حقوق متعلق به گروه خبری تلکام نیوز می باشد. اخلاق و منش رسانه ای نقل محتوای تولید شده توسط این سایت را مشروط به درج منبع با عنوان کامل تلکام نیوز یا telecomnews.ir میداند.
  تلکام نیوز در شبکه های اجتماعی
  • ضمن ادای احترام به تمامی بازیگران عرصه اطلاع رسانی در حوزه تلکام ، "سایت خبری تلکام نیوز" تلاش می کند با برقراری ارتباطی موزون بین فعالان و ذینفعان حوزه ارتباطات کشور، پیامهایی صحیح و به موقع بین گروه های فعال در این حوزه رد و بدل نماید.
   صمیمانه امیدواریم که یاریمان کنید و بر کیفیت حرکتمان بیفزایید .

  برای تماس با " سایت خبری تلکام نیوز" می توانید از طریق پست الکترونیکی : info@telecomnews.ir وسرویس پیامک : 5000102030 ، اقدام فرمایید.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول : 

  logo-samandehi

  All Rights Reserved by telecomnews.ir ©