امروز پنج شنبه 6 ارديبهشت 1397
26 April 2018
تعداد بازدید : 791 - تاریخ خبر : 1396/08/01 - 08:25
گوگل برای کشف حفره امنیتی در اپلیکیشن‌های اندروید جایزه تعیین کرد

شرکت گوگل با هدف بالا بردن امنیت اپلیکیشن‌های اندروید، برنامه‌ای در نظر گرفته است تا به کسانی که ضعف‌های امنیتی را کشف کنند پاداش دهد.

به گزارش "تلکام نیوز" ؛ امروزه امنیت مقوله‌ای چندان ناآشنا نیست و بیشتر کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی فناوری، بیش از پیش سعی در رفع ضعف‌های امنیتی محصولات خود دارند. گوگل نیز تا به حال از طریق راه‌اندازی برنامه‌های مختلف موفق شده است ضعف‌های امنیتی برخی محصولات خود از جمله گوگل کروم را برطرف کند. اینگونه برنامه‌ها با در نظر گرفتن پاداش خاصی اعلام می‌شود تا توسعه‌دهندگان بتوانند با موفقیت حفره‌ها را کشف کنند. 

گوگل برای کشف حفره امنیتی در اپلیکیشن‌های اندروید جایزه تعیین کرد

این بار نیز گوگل به سراغ گوگل‌پلی رفته است تا بیشترین امنیت ممکن را برای این فروشگاه اندروید فراهم کند؛ چرا که در طول چند سال اخیر تعداد بدافزارهای گوگل‌پلی افزایش یافته و گوگل درصدد حذف این مشکل برآمده است. از آنجایی که برنامه‌های پاداش پیشین گوگل از جمله گوگل کروم موفق بوده، حال این کمپانی برنامه‌ی پاداش جدید خود با نام Google Play Security Reward Program را معرفی کرده است تا بتواند از این طریق، اپلیکیشن‌های شخص ثالث را از هر گونه بدافزار پاک‌سازی کند. گوگل در خصوص این برنامه گفت:

با همکاری‌هایی که تا به‌حال با کمپانی HackerOne داشته‌ایم، توانستیم برنامه‌های کشف حفره‌های امنیتی را برای محققان فراهم کنیم. این محققان پس از کشف هر آسیب‌پذیری، گزارشی در برنامه‌ی پاداش گوگل‌پلی ثبت خواهند کرد تا پاداشی از سوی گوگل دریافت کنند.

در حال حاضر تنها تعداد مشخصی از توسعه‌دهندگان می‌توانند در این برنامه شرکت کنند. تاکنون شاهد بدافزارهای متعددی در فروشگاه گوگل‌پلی بودیم؛ اما گوگل موفق به حذف همه‌ی آن‌ها نشده بود. خوشبختانه با برنامه‌های پاداشی که این شرکت تدارک دیده است، در کمترین زمان بدافزارها از گوگل‌پلی حذف خواهند شد.

امتیاز شما

نظر شما
نظر های بازدیدکنندگان
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
  برای عضویت در خبرنامه تلکام نیوز ؛ نشانی الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه تلکام نیوز نمایش داده میشود.
  کلیه حقوق متعلق به گروه خبری تلکام نیوز می باشد. اخلاق و منش رسانه ای نقل محتوای تولید شده توسط این سایت را مشروط به درج منبع با عنوان کامل تلکام نیوز یا telecomnews.ir میداند.
  تلکام نیوز در شبکه های اجتماعی
  • ضمن ادای احترام به تمامی بازیگران عرصه اطلاع رسانی در حوزه تلکام ، "سایت خبری تلکام نیوز" تلاش می کند با برقراری ارتباطی موزون بین فعالان و ذینفعان حوزه ارتباطات کشور، پیامهایی صحیح و به موقع بین گروه های فعال در این حوزه رد و بدل نماید.
   صمیمانه امیدواریم که یاریمان کنید و بر کیفیت حرکتمان بیفزایید .

  برای تماس با " سایت خبری تلکام نیوز" می توانید از طریق پست الکترونیکی : info@telecomnews.ir وسرویس پیامک : 5000102030 ، اقدام فرمایید.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول : 

  logo-samandehi

  All Rights Reserved by telecomnews.ir ©