امروز جمعه 3 فروردين 1397
23 March 2018
تعداد بازدید : 761 - تاریخ خبر : 1396/07/03 - 08:57
تالیا ، اپراتوری با 7 درصد مشترک فعال و بدون سهم بازار

نخستین شبکه مستقل پیش‌پرداخت تلفن همراه کشور ظرف یک بازه زمانی سه ماهه ۵۴.۶۷ درصد از مشترکان فعال خود را از دست داد و اکنون براساس آمار رسمی وزارت ارتباطات، دیگر سهمی از بازار ارتباطی کشور ندارد.

به گزارش "تلکام نیوز" ؛ ضریب نفوذ موبایل کشور تا پایان این بازه زمانی 104 درصد و بیشترین سهم بازار ارتباطات همراه کشور به ترتیب در اختیار اپراتورهای اول تا سوم ارتباطی بوده است.

 
بنا بر اعلام معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی در حال حاضر سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل سهم 100 درصدی بازار ارتباطات همراه کشور را در اختیار دارند اما با این حال در کنار این اپراتورها، شرکتهای دیگری نظیر «گسترش ارتباطات تالیا» و «سازمان منطقه آزاد کیش» نیز فعالیت می‌کنند و تعداد محدودی مشترک دارند.
 
با توجه به اینکه سهمی برای این شرکتها از مجموع سهم بازار ارتباطی لحاظ نشده، می‌توان اینطور برداشت کرد که مشترکان آنها، سیم‌کارت سه اپراتور اصلی را نیز در اختیار دارند یا به عبارت دیگر تنها دارنده یک خط ارتباطی نیستند.
 
آخرین آمار از وضعیت ارتباطات کشور نشان می‌دهد که گسترش ارتباطات تالیا 593 هزار و 363 سیم‌کارت فروخته در بازار دارد که از این تعداد تا پایان خرداد ماه سال جاری تنها  37 هزار و 771 سیم‌کارت فعال بوده‌اند.
 
نکته جالب اینجاست که این شرکت تا پایان سال گذشته 598 هزار و 452 سیم‌کارت فروخته شده با 83 هزار و 326 مشترک فعال داشت که اکنون عملا 54.67 درصد از مشترکانش را تنها ظرف سه ماه از دست داده است.
 
«تالیا» عرضه‌کننده سیم‌کارتهای تلفن همراه پیش پرداخت در ایران است که توسط مجتمع صنعتی رفسنجان عرضه شد.
 
این شرکت به عنوان نخستین شبکه مستقل پیش‌پرداخت تلفن همراه از بهمن ماه سال 1383 با استفاده از تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شرکتهای زیمنس، آلکاتل و اریکسون و با کمک مشاوران جی‌اس‌ام تله2 آغاز به کار کرد.
 
این شبکه به طور رسمی از سوم خرداد 1384 ابتدا در تهران و به تدریج در سایر شهرها و مراکز استانها سرویس‌دهی خود را آغاز کرد و در سال 1391 شرکت تعاونی مجتمع صنعتی رفسنجان سهام مالکیتی خود را فروخت.

امتیاز شما

نظر شما
نظر های بازدیدکنندگان
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
  برای عضویت در خبرنامه تلکام نیوز ؛ نشانی الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه تلکام نیوز نمایش داده میشود.
  کلیه حقوق متعلق به گروه خبری تلکام نیوز می باشد. اخلاق و منش رسانه ای نقل محتوای تولید شده توسط این سایت را مشروط به درج منبع با عنوان کامل تلکام نیوز یا telecomnews.ir میداند.
  تلکام نیوز در شبکه های اجتماعی
  • ضمن ادای احترام به تمامی بازیگران عرصه اطلاع رسانی در حوزه تلکام ، "سایت خبری تلکام نیوز" تلاش می کند با برقراری ارتباطی موزون بین فعالان و ذینفعان حوزه ارتباطات کشور، پیامهایی صحیح و به موقع بین گروه های فعال در این حوزه رد و بدل نماید.
   صمیمانه امیدواریم که یاریمان کنید و بر کیفیت حرکتمان بیفزایید .

  برای تماس با " سایت خبری تلکام نیوز" می توانید از طریق پست الکترونیکی : info@telecomnews.ir وسرویس پیامک : 5000102030 ، اقدام فرمایید.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول : 

  logo-samandehi

  All Rights Reserved by telecomnews.ir ©