امروز جمعه 3 فروردين 1397
23 March 2018
تعداد بازدید : 682 - تاریخ خبر : 1396/05/19 - 11:38
در جشن 23 سالگی عرضه موبایل صورت گرفت : انتقاد شدید همراه اول از واگذاری فرکانس

همراه اول به مناسبت ورود نخستین سیم‌کارت‌ به ایران در مردادماه ۱۳۷۳، بیست و سه‌ سالگی‌اش را جشن گرفت.

به گزارش "تلکام نیوز" ؛ وحید صدوقی، مدیرعامل همراه اول، در مراسم جشن ۲۳ سالگی همراه اول اعلام کرد که این اپراتور در ۵ سال اخیر ۱۰,۳۰۰ میلیارد تومان در زمینه نوسازی و توسعه شبکه سرمایه‌گذاری کرده است و امروز با ۲۳ سال سابقه، با میانگین سن ۲ سال تجهیزات شبکه، جوان‌ترین اپراتور کشور است.

مدیرعامل اپراتور اول درباره‌ی طرح ترابرد‌پذیری تلفن همراه گفت: «این طرح که از خردادماه سال ۹۵ شروع شد، بسیار موفق بود و همراه اول تنها برنده‌ی طرح ترابرد‌پذیری است، درحالی‌که اپراتورهای دوم و سوم تراز منفی دارند و مشترکان باوجود اینکه حق انتخاب داشتند، اما همراه اول را انتخاب کردند.»

صدوقی افزود: «اولین طرح، سایت شیرینگ بود که سایت‌های ما با اپراتورهای دیگر به اشتراک گذاشته شد، دومی اجرای طرح «رومینگ ملی» بود و همراه اول شبکه خود را در اختیار اپراتورهای دیگر قرار داد و امروز بیش از  یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از مشترکان اپراتورهای دیگر از شبکه همراه اول سرویس دریافت می‌کنند. سومین اقدام، طرح ترابردپذیری بود که با موفقیت همراه بود. چهارمین موضوع هم SMP‌ یا همان محدود کردن اپراتور غالب در خصوص طرح‌های رقابتی با سایر اپراتورها بود.»

همراه اول ۲۳ سالگی تلفن همراه در ایران را جشن گرفت

وحید صدوقی با اشاره به اینکه پروانه نسل ۳ و ۴ همراه اول ۶ ماه بعد از پروانه اپراتور دوم در روز ۲۷ اسفند ۹۳ صادر شد، گفت: در حالی که فرصت رقابت، تبلیغ و توسعه در شرایط نابرابر برای اپراتور رقیب بود، این اپراتور ۴۰ مگاهرتز و همراه اول علی رغم داشتن ۶۰ درصد سهم بازار، تنها ۳۰ گیگ پهنای باند فرکانس ۱۸۰۰ داشت و توانست شبکه خود را توسعه دهد.
مدیرعامل اپراتور اول ادامه داد: همراه اول در این ۴ سال سکوت کرد، ولی علی رغم همه این سختگیری ها از همه این امتحانات سربلند بیرون آمد. با ۱۰ گیگ بیشتر، رقیب ما طی دو سال شبکه نسل چهار خود را توسعه داد. ما با مشکلات زیادی که داشتیم ۵ گیگ فرکانس ۱۸۰۰ شبکه نسل ۲ را تخلیه و شبکه LTE را فعال کردیم. همراه اول تا شهریور ماه ۹۵، تعداد ۳۷۷ سایت نسل ۴ راه اندازی کرده بود و با توسعه پرشتاب، تعداد ۹۷۰۰ سایت نسل ۴ و ۴.۵ تا پایان سال ۹۵ و هم اکنون بالای ۱۰ هزار سایت نسل ۴ و ۴.۵ راه اندازی کرده است.

وی افزود: «همراه اول باوجود مشکلات زیادی که داشت، ۵ گیگ فرکانس ۱۸۰۰ شبکه نسل ۲ را تخلیه و شبکه LTE را فعال کردیم. همراه اول تا شهریورماه ۹۵، تعداد ۳۷۷ سایت نسل ۴ راه‌اندازی کرده بود و با توسعه پرشتاب، تعداد ۹۷۰۰ سایت نسل ۴ و ۴.۵ تا پایان سال ۹۵ و هم‌اکنون بالای ۱۰ هزار سایت نسل ۴ و ۴.۵ راه‌اندازی کرده است.»

صدوقی افزود: «اردیبهشت‌ماه مذاکراتی با اپراتور سوم انجام دادیم، تا RAN Sharing را برای اولین بار در کشور اجرا کنیم. همراه اول در ۷۱۰ شهر و اپراتور سوم در ۲۱ شهر نسل چهار راه‌اندازی کرده بودند، در شهرهایی که اپراتور سوم نسل ۴ نداشت، از فرکانس رایتل استفاده کرده و با  RAN‌ مشترک، به رایتل هم سرویس ارائه دادیم. اگر امروز همراه اول در نسل ۴ سرویس قابل قبولی ارائه می‌کند و در Throughput (حداکثر توان عملیاتی) در بین اپراتورها میانگین بالاتری دارد، به دلیل همکاری همراه اول و رایتل است که به خاطر فرکانس از مدیرعامل اپراتور سوم تشکر می‌کنم.»

به گفته‌ی مدیرعامل همراه اول، دکتر واعظی در بسیاری از موارد از جمله واگذاری پروانه نسل ۳ و ۴ و در حفظ فرکانس ۹۰۰ از همراه اول حمایت کرد.

امتیاز شما

نظر شما
نظر های بازدیدکنندگان
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
  برای عضویت در خبرنامه تلکام نیوز ؛ نشانی الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه تلکام نیوز نمایش داده میشود.
  کلیه حقوق متعلق به گروه خبری تلکام نیوز می باشد. اخلاق و منش رسانه ای نقل محتوای تولید شده توسط این سایت را مشروط به درج منبع با عنوان کامل تلکام نیوز یا telecomnews.ir میداند.
  تلکام نیوز در شبکه های اجتماعی
  • ضمن ادای احترام به تمامی بازیگران عرصه اطلاع رسانی در حوزه تلکام ، "سایت خبری تلکام نیوز" تلاش می کند با برقراری ارتباطی موزون بین فعالان و ذینفعان حوزه ارتباطات کشور، پیامهایی صحیح و به موقع بین گروه های فعال در این حوزه رد و بدل نماید.
   صمیمانه امیدواریم که یاریمان کنید و بر کیفیت حرکتمان بیفزایید .

  برای تماس با " سایت خبری تلکام نیوز" می توانید از طریق پست الکترونیکی : info@telecomnews.ir وسرویس پیامک : 5000102030 ، اقدام فرمایید.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول : 

  logo-samandehi

  All Rights Reserved by telecomnews.ir ©