امروز سه شنبه 29 اسفند 1396
20 March 2018
تعداد بازدید : 66033 - تاریخ خبر : 1392/11/27 - 13:04
راهی برای کاربران ایرانی در نصب افزونه های گوگل کروم

درحال که محدودیت های ایجاد شده بر سر راه کاربران ایرانی مانع از آن میشود که به شکل مستقیم و بدون استفاده از VPN یا فیلتر شکن ها اقدام به نصب افزونه های گوگل کروم از وب سایت اصلی گوگل یعنی Web Store کرد، در نهایت راهی را برای شما یافتیم که به واسطه آن بتوانید به راحتی اقدام به نصب افزون ها از وب سایت اصلی گوگل کروم کنید.

به گزارش "تلکام نیوز" به نقل از تابناک ،  طی چند ماه اخیر محدودیت های ایجاد شده بر سر راه کاربران ایرانی در وب سایتGoogle Web Store منجر به آن شده بسیاری از کاربران از مزایای استفاده از افزونه های گوگل کروم محروم بمانند.

این امر منجر به آن شده بود که ما نیز در گزارش های فناوری اطلاعات کمتر به افزونه های گوگل کروم بپردازیم و علیرغم آنکه در بسیاری از موارد با نمونه های بسیار جالب توجهی از افزونه ها مواجه میشدیم، اما به دلیل همین محدودیت در نصب افزونه ها از ارائه اطلاعات آن منصرف میشدیم.

طی این مدت همواره به دنبال یافتن راهی به جر استفاده از گزینه هایی نظیر vpn یا فیلتر شکن گوگل کروم یا فیلتر شکن برای گوگل کروم که همگی به نوعی vpn هستند برای دانلود افزونه های گوگل کروم از Web Store میگشتیم، تا آنکه در نهایت راه حلی اساسی و خوب برای این مشکل پیدا کردیم:

راهی برای کاربران ایرانی در نصب افزونه های گوگل کروم

راه حلی که برای کاربران ایرانی پیدا کرده ایم استفاده از یک ابزار جانبی مطمئن و کاربردی است که نخست به شما اجازه میدهد که با ورود به وب سایت اصلی، اقدام به دانلود مستقیم افزونه ها بر روی سیستم خود بکنید، و دوم آنکه خود این ابزار افزونه ای دارد که با نصب آن بر روی مرورگر گوگل کروم از این پس میتوانید به راحتی از Web Store اقدام به دانلود افزونه ها کنید.

نام این ابزار Chrome Extension Downloader است:

 

راهی برای کاربران ایرانی در نصب افزونه های گوگل کروم

همانگونه که ذکر شد، این ابزارهم از وب سایت اصلی برای دانلود افزونه ها بهره میبرد و هم اینکه خود افزونه ای برای دانلود سایر افزونه ها بر روی کروم دارا است. اما برای شروع بگذارید کار را با وب سایت اصلی این ابزار آغاز کنیم. آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید:

http://chrome-extension-downloader.com

صفحه اصلی وب سایت بسیار ساده طراحی شده و شامل جعبه متنی است که باید در آن لینک افزونه مورد نظر خود را از Web Store در آن وارد کنید و بر روی دکمه Download Extension کلیک کنید:

راهی برای کاربران ایرانی در نصب افزونه های گوگل کروم

 

برای امتحان بگذارید افزونه خود این ابزار را در فروشگاه گوگل دانلود کنیم. به Web Store گوگل بروید وChrome Extension Downloader را در آنجا جستجو کنید. بعد از آنکه افزونه را پیدا کردید آدرس آن را از نوار آدرس مرورگر کپی کرده و در قسمت مورد نظر در وب سایت ابزار وارد کنید. آدرس افزونه باید از این قرار باشد:

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-extension-download/adajmnagfnjmjkljpmiglngkbgoaehgi

 

بعد از آن بر روی دکمه Download Extension کلیک نمایید که بعد از مدتی مرورگر پیام دانلود افزونه را نمایش میدهد. بر روی دکمه Keep کلیک نمایید:

 

راهی برای کاربران ایرانی در نصب افزونه های گوگل کروم

 

بعد از آنکه افزونه به شکل کامل دانلود شد، در گوگل کروم، از منوی اصلی گزینه Tools و سپسExtension را انتخاب کنید یا آدرس زیر را در نوار ابزار مرورگر کپی نمایید:

 

chrome://extensions

 

راهی برای کاربران ایرانی در نصب افزونه های گوگل کروم

 

 

 

سپس به مسیری که افزونه را در آن دانلود کرده بروید و افزونه را بکشید و در داخل صفحه Extension کروم رها کنید:

 

راهی برای کاربران ایرانی در نصب افزونه های گوگل کروم

 

در این حالت مرورگر پیغام نصب افزونه را نمایش میدهد. بر روی دکمه Add کلیک نمایید:

 

راهی برای کاربران ایرانی در نصب افزونه های گوگل کروم

 

به این ترتیب افزونه Chrome Extension Downloader به مرورگر شما اضافه شده است. اما کار با این افزونه به چه ترتیب است؟

 

برای امتحان این افزونه به Web Store بروید و یک افزونه را به دلخواه خود جستجو نمایید. برای مثال ما افزونه Gmail Notifier را در اینجا جستجو کرده ایم. متوجه میشوید که یک آیکون کوچک در کناره سمت راست نوار ابزار شما هویدا میشود که مربوط به افزونه Chrome Extension Downloader است:

 

راهی برای کاربران ایرانی در نصب افزونه های گوگل کروم

 

اگر بر روی این آیکون کلیک کنید، مستقیما به صفحه اصلی نرم ابزار میروید و پیامی نمایش داده میشود که افزونه مورد نظر شما در حال دانلود شدن است:

 

راهی برای کاربران ایرانی در نصب افزونه های گوگل کروم

 

اما راه دیگر برای دانلود افزونه ها این است که بر روی دکمه Free در گوشه راست صفحه اطلاعات افزونه، کلیک راست نمایید و گزینه Download Chrome Extension را انتخاب نمایید:

 

راهی برای کاربران ایرانی در نصب افزونه های گوگل کروم

 

در هر صورت افزونه مورد نظر شما دانلود میشود و برای نصب آن کافی است که آن را کشیده و در داخل صفحه Extension کروم – مشابه آنچه در اینجا عمل کردیم – رها کنید.

 

در نهایت با این ابزار کاربران ایرانی میتوانند از این پس به سهولت افزونه های مهم و کاربردی گوگل کروم را به راحتی دانلود و نصب کنند و ما نیز میتوانیم به روش سابق اقدام به معرفی افزونه های جالب و کاربردی این مرورگر محبوب کنیم.

امتیاز شما

نظر شما
نظر های بازدیدکنندگان
 
داودصخ
خیلی عالی
سجاد
سلام من هر کار میکنم اینو بهم میده this can only bee added fromthe crome web store
  برای عضویت در خبرنامه تلکام نیوز ؛ نشانی الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه تلکام نیوز نمایش داده میشود.
  کلیه حقوق متعلق به گروه خبری تلکام نیوز می باشد. اخلاق و منش رسانه ای نقل محتوای تولید شده توسط این سایت را مشروط به درج منبع با عنوان کامل تلکام نیوز یا telecomnews.ir میداند.
  تلکام نیوز در شبکه های اجتماعی
  • ضمن ادای احترام به تمامی بازیگران عرصه اطلاع رسانی در حوزه تلکام ، "سایت خبری تلکام نیوز" تلاش می کند با برقراری ارتباطی موزون بین فعالان و ذینفعان حوزه ارتباطات کشور، پیامهایی صحیح و به موقع بین گروه های فعال در این حوزه رد و بدل نماید.
   صمیمانه امیدواریم که یاریمان کنید و بر کیفیت حرکتمان بیفزایید .

  برای تماس با " سایت خبری تلکام نیوز" می توانید از طریق پست الکترونیکی : info@telecomnews.ir وسرویس پیامک : 5000102030 ، اقدام فرمایید.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول : 

  logo-samandehi

  All Rights Reserved by telecomnews.ir ©