امروز شنبه 2 تير 1397
23 June 2018
تعداد بازدید : 2014 - تاریخ خبر : 1396/08/23 - 09:42
⁣مستندات رگولاتوری در خصوص حمایت از پیام رسان‌های داخلی منتشر شد+متن کامل سند

مستندات پشتیبان مصوبه ۲۶۵ سازمان تنظیم مقررات که در جلسه شماره ۲۶۵ مورخه ۱۳۹۶/۸/۱۴ در اجرای مصوبه جلسه شماره شماره‌های ۳۶ ۳۷ ۳۸ و ۳۹ و ۴۰ شورای عالی فضای مجازی با موضوع "سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام‌رسان اجتماعی" و به‌منظور حمایت و توسعه فعالیت ⁣#پیام‌رسان های اجتماعی داخلی تصویب شد. 

به گزارش "تلکام نیوز" ؛ براساس این مصوبه، کمیسسیون تنظیم مقررات سقف تعرفه کاربر نهایی از پیام رسان‌ های داخلی مجاز را به میزان یک‌سوم طرح ترافیک بین‌المللی کاربران نهایی تعیین و تصویب کرد.

⁣لازم به ذکر است بر اساس سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام‌رسان های اجتماعی، وزارت ارتباطات می‌بایست برای توسعه پیام رسان‌های اجتماعی داخلی دارای مجوز و ایجاد مزیت رقابتی نسبت به نمونه‌های خارجی با همکاری دستگاه‌های ذیربط حمایت‌های لازم در زمینه‌های زیرساختی فنی تسهیلاتی و اطلاع‌رسانی را به عمل آورد؛ از جمله این موارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
- اعطای تسهیلات موثر کم بهره برای توسعه دهندگان داخلی
- امکان اتصال متقابل با ارائه دهندگان خدمات ارتباطی
- امکان عرضه خدمات الکترونیکی عمومی همچون ⁣دولت‌ الکترونیک خدمات بانکی و شهری
- به حداقل رساندن هزینه‌های مرتبط با مصرف پهنای باند

براساس این سند، این حمایت ها به صورت مرحله ای و در سطح ابتدایی، میانی و ملی و متناسب با میزان جذب کاربر، تولید ترافیک و نوآورانه بودن خدمات می‌باشد و تا ایجاد ۳ پیام رسان اجتماعی داخلی با حداقل ۵ میلیون کاربر می‌باشد.

امتیاز شما

نظر شما
نظر های بازدیدکنندگان
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
  برای عضویت در خبرنامه تلکام نیوز ؛ نشانی الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه تلکام نیوز نمایش داده میشود.
  کلیه حقوق متعلق به گروه خبری تلکام نیوز می باشد. اخلاق و منش رسانه ای نقل محتوای تولید شده توسط این سایت را مشروط به درج منبع با عنوان کامل تلکام نیوز یا telecomnews.ir میداند.
  تلکام نیوز در شبکه های اجتماعی
  • ضمن ادای احترام به تمامی بازیگران عرصه اطلاع رسانی در حوزه تلکام ، "سایت خبری تلکام نیوز" تلاش می کند با برقراری ارتباطی موزون بین فعالان و ذینفعان حوزه ارتباطات کشور، پیامهایی صحیح و به موقع بین گروه های فعال در این حوزه رد و بدل نماید.
   صمیمانه امیدواریم که یاریمان کنید و بر کیفیت حرکتمان بیفزایید .

  برای تماس با " سایت خبری تلکام نیوز" می توانید از طریق پست الکترونیکی : info@telecomnews.ir وسرویس پیامک : 5000102030 ، اقدام فرمایید.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول : 

  logo-samandehi

  All Rights Reserved by telecomnews.ir ©