امروز جمعه 4 خرداد 1397
25 May 2018
تعداد بازدید : 466 - تاریخ خبر : 1392/05/26 - 10:45
معاون رگولاتوری: دکل موبایل در مجاورت مدارس دانش آموزان را تهدید نمی کند

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه تاکنون نتایج بررسی تمامی شکایات رسیده از مضر بودن دکل و آنتن های تلفن همراه منفی بوده است، گفت: هیچگونه خطری دانش آموزان مدارسی را که در مجاورت آنها دکلهای موبایل نصب شده است تهدید نمی‌کند.

در حالیکه براساس تاکید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان انرژی اتمی امواج ناشی از گوشی های موبایل و همچین سایت های BTS در زمره امواج فرکانس های رادیویی (RF) قرار دارند که به هیچ وجه اثر تخریبی روی بافت های زنده ندارند، مسئولان آموزش و پرورش کشور با تاکید بر مضر بودن تشعشعات این آنتن‌ها، خواستار جمع آوری آنتن های منصوبه در مدارس برای حفظ سلامت دانش‌آموزان شده اند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در هفته ای که گذشت، طی نامه‌ای به معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرده است: "برغم درخواست‌ موکد این وزارت بر تسریع در جمع‌آوری آنتن‌های تلفن همراه منصوبه در مدارس به دلیل مضر بودن تشعشعات آن برای سلامت دانش‌آموزان، متأسفانه ادارات مخابرات از جمع‌آوری این دکل‌ها خودداری می‌کنند لذا مجدداً درخواست می شود به نحو مقتضی به ادارات مخابرات سراسر کشور اعلام گردد تا هر چه سریعتر با هماهنگی ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور، اقدامات لازم برای جمع‌آوری دکل‌های منصوبه در فضای مدارس را معمول نمایند."
در این راستا حسن رضوانی معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به بررسی میزان تشعشعات آنتن های منصوبه  BTS به مهر گفت: تاکنون مواردی از عوارض ناشی از مجاورت با این آنتن ها دیده نشده است.
وی با تاکید براینکه آنتن های موبایل قبل از بکارگیری در شبکه و نیز بعد از زیربار رفتن مورد تست و آزمایش قرار می گیرند، افزود: این آنتن ها با استانداردهای دنیا مطابقت می کند و دغدغه مردم برای عوارض این تجهیزات بی مورد است.
رضوانی با بیان اینکه حدود 7 میلیارد مشترک موبایل در دنیا وجود دارد و چنانچه این امواج خطر ساز باشند باید دغدغه بسیاری برای مشترکان دنیا به وجود بیاورد، گفت: موارد مختلف شکایت از نصب آنتن های BTS و امواجی که از این دکل ها ساطع می شود بررسی شده و نتایج تمامی این شکایت منفی و نشان از بی خطر بودن این آنتن ها دارد.
پیش از این نیز سازمان انرژی اتمی اعلام کرده بود که امواج ناشی از گوشی های موبایل و همچین سایت های BTS در زمره امواج فرکانس های رادیویی (RF) قرار دارند که به هیچ وجه اثر تخریبی روی بافت های زنده ندارند و اندازه گیری های انجام گرفته روی مقدار تابش ناشی از سایت های BTS نشان می دهد که حتی ماکزیمم توان اندازه گیری شده در بدترین و نادرترین شرایط تنها در حدود چند درصد حد قابل قبول استاندارد قرار دارد که برای عموم مردم بی خطر است؛ حتی مقایسه میزان چگالی سیگنالهای رادیویی FM و AM نشان می دهد که تشعشعات امواج رادیو اف ام 7 تا 9 برابر قوی تر از امواج BTS و تشعشعات AM نیز حدود 70 برابر قوی تر از امواج BTS هستند.
منبع : ایستنا

امتیاز شما

نظر شما
نظر های بازدیدکنندگان
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
  برای عضویت در خبرنامه تلکام نیوز ؛ نشانی الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه تلکام نیوز نمایش داده میشود.
  کلیه حقوق متعلق به گروه خبری تلکام نیوز می باشد. اخلاق و منش رسانه ای نقل محتوای تولید شده توسط این سایت را مشروط به درج منبع با عنوان کامل تلکام نیوز یا telecomnews.ir میداند.
  تلکام نیوز در شبکه های اجتماعی
  • ضمن ادای احترام به تمامی بازیگران عرصه اطلاع رسانی در حوزه تلکام ، "سایت خبری تلکام نیوز" تلاش می کند با برقراری ارتباطی موزون بین فعالان و ذینفعان حوزه ارتباطات کشور، پیامهایی صحیح و به موقع بین گروه های فعال در این حوزه رد و بدل نماید.
   صمیمانه امیدواریم که یاریمان کنید و بر کیفیت حرکتمان بیفزایید .

  برای تماس با " سایت خبری تلکام نیوز" می توانید از طریق پست الکترونیکی : info@telecomnews.ir وسرویس پیامک : 5000102030 ، اقدام فرمایید.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول : 

  logo-samandehi

  All Rights Reserved by telecomnews.ir ©