امروز جمعه 4 خرداد 1397
25 May 2018
تعداد بازدید : 571 - تاریخ خبر : 1392/05/25 - 12:35
با رای قاطع نمایندگان مجلس شورای اسلامی؛
دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات دولت تدبیر و امید شد

با پایان یافتن چهار روز برگزاری جلسات متعدد سخنرانی موافقان مخالفان و وزرای پیشنهادی و برگزاری رای‌گیری برای یکایک وزرای پیشنهادی، دکتر محمود واعظی با 218 رای موافق، 20رای ممتنع و 45رای مخالف، دهمین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران شد شد.

دکتر روحانی، 21 مردادماه و در سخنرانی آغازین خود در جلسه بررسی برنامه ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی، در خصوص وزیر پیشنهادی خود برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته بود : آقای واعظی با اینکه در سالهای اخیر چهره شان بیشتر سیاست خارجی هست تا ارتباطات و فناوری اطلاعات ، ولی میدانید که ایشان تحصیلاتشان در همین رشته هست و بنده اولین آشنایم بعد از انقلاب با ایشان این بود که ایشان مسئول مخابرات کشور بوده اند.
رئیس جمهور تاکید کرده بود: در زمان شهید قندی، سالها ایشان در آنجا فعال بود و البته بعدا فعالیت زیادی در وزارت خارجه داشت و اتفاقا در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ما علاوه بر تخصص در زمینه مسائل الکترونیک، مخابرات، مخصوصا آی تی، آی سی تی، که امروزه بسیار مهم است، ما نیاز به یک ارتباطات فعال خارجی هم داریم، برای اینکه شرکتهای مختلف، بخش های مختلف، بنگاهای مختلف را وصل کنیم به بخش های بیرونی، هم برای دریافت تکنولوژی، هم برای فعال شدن در بخشهای مختلف که میتواند برای ما بسیار هم با یک برنامه ریزی درست کار آفرین باشد.رئیس جمهور در بخش پایانی این بخش از اظهارات خود در خصوص وزیر پیشنهادی ارتباطات گفته بود: از ایشان هم تشکر میکنیم برای این که این مسئولیت را پذیرفتند و بنده تایید میکنم که ایشان یکی از مدیران بسیار ارزشمند و فعال کشور هستند و هر کجا که بودند به خوبی در آن بخش مدیریت ایشان را ما شاهد بودیم.دکتر روحانی در آخرین سخنرانی خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و پیش از اخذ رای نمایندگان در خصوص کابینه پیشنهادی خود، در خصوص دکتر واعظی گفت ایشان علاوه بر تحصیلات مرتبط در این رشته، سابقه مدیریت در مخابرات را دارند و در شرایط فعلی، این وزارت خانه به تجربیات ایشان در حوزه بین الملل نیاز دار

 

اظهارات در صحن علنی مجلس

وزیر پیشنهای ارتباطات و فناوری اطلاعات در دفاع از برنامه های خود برای تصدی این پست در جلسه اخذ رای اعتماد مجلس شورای اسلامی مهمترین اولویت برنامه های خود را ساماندهی به اوضاع نابسامان دبیرخانه شورایعالی فضای مجازی عنوان کرد و گفت: با نظر رئیس جمهور سازمان فضایی و مرکز تحقیقات مخابرات که در دولت دهم از وزارت ارتباطات جدا شد بار دیگر به این وزارتخانه بازمی گردد.

محمود واعظی سه شنبه گذشته در مجلس شورای اسلامی حدود 20 دقیقه از برنامه های خود برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دفاع کرد و به برخی ابهامات اعلام شده در برنامه هایش که از سوی نمایندگان مخالف مطرح شد پاسخ داد.

 
یکی از بخش های قابل توجه در سخنان واعظی در صحن علنی مجلس، اظهارات وی در خصوص اولویت ساماندهی به اوضاع نابسامان دبیرخانه شورایعالی فضای مجازی بود، وی در این بخش از سخنان خود گفته بود: با نظر رئیس جمهور سازمان فضایی و مرکز تحقیقات مخابرات که در دولت دهم از وزارت ارتباطات جدا شد بار دیگر به این وزارتخانه بازمی گردد.

 

محمود واعظی کیست؟
محمود واعظی از مشاوران حسن روحانی در دوره رقابت های انتخاباتی بوده و اولین بار در برنامه دیروز امروز فردای شبکه سه با باقری رئیس ستاد جلیلی به مناظره پرداخت.
مدیرعاملی شرکت مخابرات ایران از سال 1358 تا 1365، مشاور وزیر امور خارجه از سال 1365 تا 1366، مشاور وزیر و رئیس ستاد روابط اقتصادی خارجی از سال 1366 تا 1368، معاون سیاسی اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه از سال 1368 تا 1376 ،  معاون اقتصادی وزارت امور خارجه از سال 1376 تا 1378 ، معاون پژوهش‌‌های سیاست خارجی مرکز تحقیقات استراتژیک از سال 1378 تا کنون و استاد مهمان در مقطع کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل در دانشگاه علامه طباطبایی از جمله سوابق اجرایی محمود واعظی است.
وی متولد 1331 و دارای دکترای روابط بین‌الملل و فوق‎لیسانس مهندسی الکترونیک است. مجموعه کتب و مقالات منتشر شده توسط دکتر واعظی عموما در حوزه سیاست خارجی است.
 
 
دهمین وزیر ارتباطات
محمود واعظی پس از محمد حسن نامی، رضا تقی پور، محمد سلیمانی، سید احمد معتمدی، سید محمد رضا عارف، سید محمد غرضی، سید مرتضی نبوی، شهید سید محمود قندی و محمدحسین اسلامی، دهمین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات (پست و تلگراف و تلفن سابق) است.
پایگاه خبری "تلکام نیوز" برای محمد واعظی در کسوت جدید موفقیت ، و برای جامعه ICT کشور شکوفایی و پیشرفت روز افزون آرزو می کند .
 

امتیاز شما

نظر شما
نظر های بازدیدکنندگان
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
  برای عضویت در خبرنامه تلکام نیوز ؛ نشانی الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه تلکام نیوز نمایش داده میشود.
  کلیه حقوق متعلق به گروه خبری تلکام نیوز می باشد. اخلاق و منش رسانه ای نقل محتوای تولید شده توسط این سایت را مشروط به درج منبع با عنوان کامل تلکام نیوز یا telecomnews.ir میداند.
  تلکام نیوز در شبکه های اجتماعی
  • ضمن ادای احترام به تمامی بازیگران عرصه اطلاع رسانی در حوزه تلکام ، "سایت خبری تلکام نیوز" تلاش می کند با برقراری ارتباطی موزون بین فعالان و ذینفعان حوزه ارتباطات کشور، پیامهایی صحیح و به موقع بین گروه های فعال در این حوزه رد و بدل نماید.
   صمیمانه امیدواریم که یاریمان کنید و بر کیفیت حرکتمان بیفزایید .

  برای تماس با " سایت خبری تلکام نیوز" می توانید از طریق پست الکترونیکی : info@telecomnews.ir وسرویس پیامک : 5000102030 ، اقدام فرمایید.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول : 

  logo-samandehi

  All Rights Reserved by telecomnews.ir ©