امروز شنبه 5 خرداد 1397
26 May 2018
تعداد بازدید : 700 - تاریخ خبر : 1392/05/23 - 16:22
گارتنر گزارش داد
رشد معنادار بودجه جهانی آی‌تی در 2013

یافته‌های گارتنر نشان می‌دهد تقریبا 75 درصد از بودجه‌های آی‌تی دولتی در سطح جهان در سال 2013 یا ثابت مانده و یا در حال افزایش است.

به گزارش  اکونومیک تایمز، بررسی‌های موسسه تحقیقاتی گارتنر نشان می‌دهد بودجه آی تی اکثر کشورها در سال 2013 کاهش نیافته است.

این عدم کاهش در شرایطی که به علت شرایط دشوار اقتصادی بسیاری از کشورها در بودجه‌های اقتصادی خود تجدیدنظر کرده‌اند بسیار معنادار بوده و نشانگر اهمیت مقوله فناوری اطلاعات برای آنان است.

یافته‌های گارتنر نشان می‌دهد تقریبا 75 درصد از بودجه‌های آی‌تی دولتی در سطح جهان در سال 2013 یا ثابت مانده و یا در حال افزایش است. این در حالی است هزینه اختصاص یافته به ارائه خدمات آی تی در بسیاری از کشورها افزایش نیافته است.

در مقابل، بودجه‌های قابل توجهی به ارتقای مدیریت خدمات آی تی و افزایش کارآیی و تاثیرگذاری در این حوزه اختصاص یافته است. زیرا اعتقاد بر این است که این کار باعث ارتقای عملکرد دولت‌ها شده و زیرساخت‌های خدماتی دولت‌ها را بهبود می‌بخشد.

بر طبق بررسی‌های گارتنر دولت‌ها تمایل زیادی دارند بخشی از بودجه‌های خود را صرف تسریع ارائه خدمات دولت الکترونیک کرده و با سرمایه‌گذاری در شرکت‌های خصوصی آنها را نیز به ارائه خدمات در این زمینه ترغیب کنند. همچنین بخش دیگری از این بودجه به استخدام نیروی کار متخصص در حوزه فناوری اطلاعات اختصاص می‌یابد.

امتیاز شما

نظر شما
نظر های بازدیدکنندگان
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
  برای عضویت در خبرنامه تلکام نیوز ؛ نشانی الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه تلکام نیوز نمایش داده میشود.
  کلیه حقوق متعلق به گروه خبری تلکام نیوز می باشد. اخلاق و منش رسانه ای نقل محتوای تولید شده توسط این سایت را مشروط به درج منبع با عنوان کامل تلکام نیوز یا telecomnews.ir میداند.
  تلکام نیوز در شبکه های اجتماعی
  • ضمن ادای احترام به تمامی بازیگران عرصه اطلاع رسانی در حوزه تلکام ، "سایت خبری تلکام نیوز" تلاش می کند با برقراری ارتباطی موزون بین فعالان و ذینفعان حوزه ارتباطات کشور، پیامهایی صحیح و به موقع بین گروه های فعال در این حوزه رد و بدل نماید.
   صمیمانه امیدواریم که یاریمان کنید و بر کیفیت حرکتمان بیفزایید .

  برای تماس با " سایت خبری تلکام نیوز" می توانید از طریق پست الکترونیکی : info@telecomnews.ir وسرویس پیامک : 5000102030 ، اقدام فرمایید.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول : 

  logo-samandehi

  All Rights Reserved by telecomnews.ir ©