امروز يك شنبه 3 تير 1397
24 June 2018
تعداد بازدید : 178 - تاریخ خبر : 1392/05/19 - 21:57
در اطلاعیه‌ای از سوی همراه اول به مناسبت 19سالگی ورود تلفن‌همراه به کشور مطرح شد
همراه اول از آمادگی برای عرضه خدمات نسل 3 و 4 خبر داد .

همراه اول در اطلاعیه ای اعلام کرد: امروز شنبه19مرداد ماه 1392، سیم کارت در کشور 19ساله می شود.

در این اطلاعیه که بر روی وبسایت رسمی همراه اول منتشر شده آمده است:19سال پیش در چنین روزی (19 مرداد 1373) با واگذاری 4سیم کارت به کارکنان نهاد ریاست جمهوری، رسماً عرضه سیم کارت تلفن همراه در ایران آغاز شد.
بهره برداری از اولین فاز شبکه تلفن همراه کشور، در مرداد ماه سال1373 در شهر تهران با استفاده از 176فرستنده و گیرنده در24ایستگاه رادیویی و با ظرفیت 9200 شماره آغاز شد. به دنبال استقبال غیرمنتظره و بی نظیر مردم از این پدیده، شرکت مخابرات ایران درصدد گسترش پوشش آن از تهران به کل کشور بر آمد. بنابراین با توجه به نیاز و تقاضای مردم به این پدیده، فعالیتهایی متناسب با جهت گیری جهانی برای توسعه شبکه تلفن همراه در اهداف عالی مجموعه مخابرات کشور صورت گرفت. در ادامه این برنامه هیئت وزیـــران بنا بــه پیشنهــاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اساسنامه شرکت ارتباطات سیار را با سرمایه 2000میلیارد ریال تصویب نمود و کلیه وظایف امور ارتباطات سیار شرکت مخابرات ایران به شرکت ارتباطات سیارایران واگذار شد. با جدی شدن خصوصی‌سازی صنعت مخابرات کشور و اهمیت حضور در بازار رقابت تجاری، این شرکت از سال 1386، دارای «نام»، «نشان»، «رنگ» و «شعار» تجاری وی‍ژه خود شد. همچنین در سال 1389پس از خصوصی شدن شرکت مخابرات ایران، این شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. 
همراه اول در اطلاعیه خود آورده: هم اکنون شرکت ارتباطات سیار ایران حدود 60 میلیون مشترک دارد و 1169 شهر و 70هزار کیلومتر از جاده های کشور را تحت پوشش قرار داده است. ضریب نفوذ این اپراتور حدود 72 درصد و ارتباط رومینگ بین الملل آن با 271 اپراتور در 112 کشور جهان برقرار است. گرچه همراه اول پیشتاز عرضه سیم کارت در کشور بوده است، ولی با نوسازی شبکه خود که جشن آن 9 بهمن سال گذشته با حضور اصحاب رسانه برگزار شد ؛ بروزترین تجهیزات شبکه تلفن همراه کشور را داراست.
در ادامه این اطلاعیه تصریح شده: هنگامی که در سال 1373 ، همراه اول عرضه سیم کارت را در کشور آغاز کرد؛ ایران در منطقه پیشتاز بود و در جهان نیز تلفن همراه تکنولوژی نوینی محسوب می شد. نسل سوم تلفن همراه در حالی با تاخیر وارد کشور شده است که برخی کشورها در حال راه اندازی نسل چهارم تلفن همراه هستند . متاسفانه علی رغم فراگیر نشدن نسل سوم تلفن همراه در کشور، مدت انحصار عرضه این نسل با اراده ای خارج از مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تمدید شده است. این اطلاعیه می افزاید: اپراتور اول اعتقاد دارد ادامه وضع فعلی تنها محرومیت خیل عظیم مشتاقان از مواهب این تکنولوژی نوین را در پی دارد.
در پایان این اطلاعیه آمده است: اپراتور اول در ادامه آمادگی خود را اعلام کرده که به محض دریافت فرکانس های مورد نیاز از سوی سازمان تنظیم مقررات، بخش رادیویی خود را نیز همچون بخش اعظم دیگر شبکه که برای ارائه نسل های بالاتر از قبل مهیاست، ارتقا دهد تا حدود60میلیون مشترک اولین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور امکان برخورداری از مزایای نسل های جدیدتر(نسل 3 و 4) را بدست آورند.

امتیاز شما

نظر شما
نظر های بازدیدکنندگان
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
  برای عضویت در خبرنامه تلکام نیوز ؛ نشانی الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه تلکام نیوز نمایش داده میشود.
  کلیه حقوق متعلق به گروه خبری تلکام نیوز می باشد. اخلاق و منش رسانه ای نقل محتوای تولید شده توسط این سایت را مشروط به درج منبع با عنوان کامل تلکام نیوز یا telecomnews.ir میداند.
  تلکام نیوز در شبکه های اجتماعی
  • ضمن ادای احترام به تمامی بازیگران عرصه اطلاع رسانی در حوزه تلکام ، "سایت خبری تلکام نیوز" تلاش می کند با برقراری ارتباطی موزون بین فعالان و ذینفعان حوزه ارتباطات کشور، پیامهایی صحیح و به موقع بین گروه های فعال در این حوزه رد و بدل نماید.
   صمیمانه امیدواریم که یاریمان کنید و بر کیفیت حرکتمان بیفزایید .

  برای تماس با " سایت خبری تلکام نیوز" می توانید از طریق پست الکترونیکی : info@telecomnews.ir وسرویس پیامک : 5000102030 ، اقدام فرمایید.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول : 

  logo-samandehi

  All Rights Reserved by telecomnews.ir ©