امروز جمعه 4 خرداد 1397
25 May 2018
تعداد بازدید : 372 - تاریخ خبر : 1392/05/15 - 10:28
همه توافقنامه های رگولاتوری با کشور های همسایه در یک سال گذشته

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از تنظیم و تبادل توافقنامه هماهنگی فرکانسی بین مرزی با کشورهای
حاشیه خلیج فارس و دریای عمان، آذربایجان و روسیه در یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی دکتر محمدعلی فرقانی با اشاره به مطلب فوق افزود: هدف از تدوین و مبادله این توافقنامه‌ها، جلوگیری از تداخل متقابل مضر و استفاده بهینه از طیف فرکانسی است و با توجه به اهمیت هماهنگی فرکانسی در مناطق مرزی و همچنین وجود دستورالعمل برای استفاده بهینه از باند فرکانس در این مناطق، به منظور حذف یا کاهش تداخل فرکانسهای رادیوئی در بین سیستمهای مختلف، ایجاد فرایند فنی و نظارتی الزامی است. 


وی بهینه‌سازی در استفاده طیف، هماهنگی بین کشورها در اختصاص فرکانس، ارزیابی تداخل از طریق تبادل اطلاعات و تخصیص سریع در استفاده از فرکانسهای ترجیحی را از مزایای هماهنگی فرکانسی عنوان کرد. 


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: نداشتن توافقنامه‌های فرکانسی، زیانهای اقتصادی شرکتهای مخابراتی، اپراتورها و مردم، مشکلات امنیتی و ایجاد تداخلات فرکانسی را به دنبال دارد.

امتیاز شما

نظر شما
نظر های بازدیدکنندگان
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
  برای عضویت در خبرنامه تلکام نیوز ؛ نشانی الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه تلکام نیوز نمایش داده میشود.
  کلیه حقوق متعلق به گروه خبری تلکام نیوز می باشد. اخلاق و منش رسانه ای نقل محتوای تولید شده توسط این سایت را مشروط به درج منبع با عنوان کامل تلکام نیوز یا telecomnews.ir میداند.
  تلکام نیوز در شبکه های اجتماعی
  • ضمن ادای احترام به تمامی بازیگران عرصه اطلاع رسانی در حوزه تلکام ، "سایت خبری تلکام نیوز" تلاش می کند با برقراری ارتباطی موزون بین فعالان و ذینفعان حوزه ارتباطات کشور، پیامهایی صحیح و به موقع بین گروه های فعال در این حوزه رد و بدل نماید.
   صمیمانه امیدواریم که یاریمان کنید و بر کیفیت حرکتمان بیفزایید .

  برای تماس با " سایت خبری تلکام نیوز" می توانید از طریق پست الکترونیکی : info@telecomnews.ir وسرویس پیامک : 5000102030 ، اقدام فرمایید.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول : 

  logo-samandehi

  All Rights Reserved by telecomnews.ir ©