امروز شنبه 5 خرداد 1397
26 May 2018
تعداد بازدید : 684 - تاریخ خبر : 1392/06/09 - 11:45
وزیر ارتباطات در مراسم افتتاحیه مرکز تبادل دیتا :
خدمات ICT کنونی لایق این ملت نیست

محمود واعظی امروز در مراسم افتتاحیه مرکز بین‌المللی تبادل ترافیک دیتای کشور اظهار داشت: ایران باید در جایگاه اول اقتصادی، فناوری و علمی در منطقه باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : با نگاهی به کشورهای توسعه‌یافته درمی‌یابیم که ICT زیرساخت و بستر اصلی توسعه تمام کشورهای پیشرفته بوده است.

وی گفت: با گردشی در اینترنت به این نتیجه خواهیم رسید که کشورها نمی‌توانند به اهداف بلندشان برسند، مگر اینکه زیرساخت ICT در آنها مهیا شده باشد، پس ما برای رسیدن به اهداف 1404 راهی جز ICT نداریم.

واعظی گفت: در سال‌های اخیر، وزارات ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد بی‌مهری قرار گرفته است، اما با بیان این مطلب بنا ندارم که به گذشته برگردم. می‌خواهم از این نکته استفاده کنم و به همکارانم بگویم که عقب هستیم و خدمات ICT کنونی لایق این ملت نیست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اشتغال بسیاری از جوانان و متخصصان ایرانی در شرکت‌های معتبر خارجی گفت: ما پول و تجربه نیاز داریم، اما مهمتر از آن این است که نیروی متخصص در کشور برای دولت و بخش خصوصی یک سرمایه عظیم است و باید تلاش کنیم که نیروهای متخصص دارای مدرک دکترا و کارشناسی ارشد در پست‌های وزارت ارتباطات استفاده شوند.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف دولت روحانی اشتغال است گفت: یکی از عرصه‌هایی که دولت برای اشتغال روی آن حساب کرده ICT است، زیرا در این حوزه بنگاه‌های کوچک و متوسط به راحتی می‌توانند تشکیل شوند. در این عرصه بخش خصوصی راحت‌تر از بخش‌های دیگر می‌تواند پا بگیرد و اشتغالی در سطح دیپلم و پایین‌تر ایجاد شود.

واعظی گفت: در دو هفته اخیر، از نتیجه صحبت با همکارانم متوجه شدم که در خدمت‌رسانی به مردم جدی هستند. افزایش سرعت اینترنت و افزایش کیفیت خدمات از جمله تلفن از اولویت‌های ماست.

وی با ذکر مثالی در این خصوص توضیح داد: برنامه ما باید به گونه‌ای باشد که کسی که در منزل از اینترنت استفاده می‌کند بتواند نیازمندی‌های خود را رفع و رجوع کند. ضمن اینکه علاقمند به داشتن خانواده‌های سالم ایرانی هستیم و هیچ‌ گاه نمی‌توانم به عنوان یک فرد مسئول در مقابل دغدغه تهدید اینترنت بی‌تفاوت باشم.

واعظی در ادامه این سخنان خود در خصوص افزایش کیفیت سرویس‌های ارتباطی گفت:‌ همچنان که موضوع توسعه زیرساخت، در دستور کار شرکت ارتباطات زیرساخت قرار دارد، رگولاتوری باید روی کیفیت خدمات نظارت کامل داشته باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیح داد: باید اپراتورها با رقابت با یکدیگر، کیفیت خدمات خود را بالا ببرند و روی اپراتورها نظارت دقیق وجود داشته باشد. برخی اپراتورها فکر می‌کنند هم‌اینک که پروانه‌ای گرفتند و سرویسی به مردم ارائه می‌کنند و ماهیانه مبلغی را از مشترک دریافت می‌کنند کافی است. اما فعالیت اپراتورهای موبایل باید رقابتی و براساس کیفیت و سرویسی که به مردم ارائه می‌کنند باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با اشاره به بحث تبدیل شدن ایران به هاب منطقه گفت: اعتقاد دارم که کشوری می‌تواند موفق باشد که قدرت خود را به دیگران نشان دهد و در عرصه خارجی خود را مطرح کند.

واعظی گفت: همچنین پروژه اینترنت ملی که وزارت ارتباطات در حال انجام آن است، کار بزرگی را انجام می‌دهند که بتوانند شبکه ملی اطلاعات را با سرعت 2 مگابیت بر ثانیه در اختیار مردم قرار دهند.

امتیاز شما

نظر شما
نظر های بازدیدکنندگان
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
  برای عضویت در خبرنامه تلکام نیوز ؛ نشانی الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه تلکام نیوز نمایش داده میشود.
  کلیه حقوق متعلق به گروه خبری تلکام نیوز می باشد. اخلاق و منش رسانه ای نقل محتوای تولید شده توسط این سایت را مشروط به درج منبع با عنوان کامل تلکام نیوز یا telecomnews.ir میداند.
  تلکام نیوز در شبکه های اجتماعی
  • ضمن ادای احترام به تمامی بازیگران عرصه اطلاع رسانی در حوزه تلکام ، "سایت خبری تلکام نیوز" تلاش می کند با برقراری ارتباطی موزون بین فعالان و ذینفعان حوزه ارتباطات کشور، پیامهایی صحیح و به موقع بین گروه های فعال در این حوزه رد و بدل نماید.
   صمیمانه امیدواریم که یاریمان کنید و بر کیفیت حرکتمان بیفزایید .

  برای تماس با " سایت خبری تلکام نیوز" می توانید از طریق پست الکترونیکی : info@telecomnews.ir وسرویس پیامک : 5000102030 ، اقدام فرمایید.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول : 

  logo-samandehi

  All Rights Reserved by telecomnews.ir ©