امروز شنبه 2 تير 1397
23 June 2018
تعداد بازدید : 558 - تاریخ خبر : 1392/06/09 - 10:01
هزینه 7ساعت مکالمه تلفنی در تهران معادل پول یک سنگک

در مراسم کلنگ زنی برجهای دوقلوی مخابرات ریس هیت مدیره این شرکت هزینه 7 ساعت مکالمه مداوم با تلفن ثابت را به برابر قیمت یک نان سنگک را اعلام کرد

در مراسم آغاز ساخت برج‌های دوقلوی مخابرات رئیس هیئت مدیره مخابرات ایران شأن مخابرات میان تمامی دستگاه‌های اجرایی و خدماتی ویژه عنوان کرد و گفت: هیچ دستگاه اجرایی و خدماتی نمی‌توانیم در کشور بیابیم که منظر خدمات، تعداد پرسنل و ترنوول مالی 11 هزار میلیارد تومان در سال هم‌پای مخابرات باشد.

وی ادامه داد: از بعد مردم‌محوری نیز ما یکی از نزدیکترین شرکت‌ها به مردم هستیم چرا که در سال بیش از 190 میلیارد دقیقه ارتباط تلفنی در کشور برقرار می‌شود.

سیدمصطفی سیدهاشمی با تأکید بر اینکه نقطه عطف تحول مخابرات به بعد از خصوصی‌سازی (سال 88) بازمی‌گردد عنوان کرد: حرف و حدیث‌های بسیاری در ارتباط با عملکردهای مخابرات مطرح است و به‌عنوان مثال عده‌ای می‌گویند: چرا مخابرات فروش املاک می‌کند و سودی به جیب می‌زند؟، عده‌ای می‌گویند: چرا سقف تعرفه‌ها و نرخ خدمات را افزایش می‌دهد و دلش به حال مردم نمی‌سوزد؟ و عده‌ای هم می‌گویند: از سودی که عایدش می‌شود حاضر نیست در زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کند.

او در پاسخ به این سؤالات و ابهامات گفت: در بخش سرمایه‌گذاری امروز شاهد افتتاح پروژه‌هایی هستیم که بالغ بر 120 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص داده و در 14 استان کشور کلید خورده است که به‌عنوان مثال در اصفهان 12 میلیارد و 800 میلیون و در تهران بالغ بر 86 میلیون تومان سرمایه‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: شرکت همراه اول طی پنج ماه گذشته بیش از 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است که اگر بخواهیم مجموع سرمایه‌گذاری‌های مخابرات و ارتباطات سیار را در نظر بگیریم تنها در پنج ماه اول امسال بیش از 700 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که این رقم به‌گونه‌ای است که امکان ندارد مخابرات پیش از این در مدت پنج سال هم آن را سرمایه‌گذاری کرده باشد.

*پرداخت 160 میلیارد تومان عوارض شهرداری

سید‌هاشمی هم‌چنین اظهار کرد: اکنون ما تنها برای یک پروژه برج دوقلوی مخابرات فقط 160 میلیارد تومان به‌عنوان عوارض شهرداری پرداخت کرده‌ایم که حال باید توجه کرد اگر قرار است چنین برجی ساخته شود تنها به‌منظور تجمیع نیست و قرار است در این دو برج خدمات فنی مختلف ارائه شود.

رئیس هیئت مدیره مخابرات این برج را پنجمین برج بلند کشور دانست و گفت: برج میلاد ارتفاعش 435 متر، دکل تلویزیونی زیباکنار 365 متر، سد کارون در چهارمحال و بختیاری 230 متر، برج بین‌المللی تهران 162 متر و برج دوقلوی مخابرات نیز 150 متر ارتفاع دارد که اگر دکل تلویزیونی که صرفاً یک دکل است و سد کارون را حذف کنیم سومین برج بلند در کشور خواهد بود.

*هزینه 7 ساعت مکالمه مداوم برابر یک نان سنگک

او هزینه‌های مکالمات تلفنی در کشور را پایین دانست و با مثالی گفت: مردم در تهران با 7 ساعت مکالمه مداوم پولی به‌اندازه یک نان سنگک را می‌پردازند در حالی که در افغانستان که بدترین کشور از منظر مخابراتی است، مشترکان بابت هر دقیقه مکالمه 10 سنت می‌پردازند که این رقم در کشور ما در  قیاس با کشورهای سطح پایینی جز این کشور بسیار ناچیز است.

سیدهاشمی ادامه داد: اما متأسفانه زمانی که هم‌کدسازی که به‌نفع مردم کشور و شهرهای دورافتاده‌ای چون بیجار و سقز است شاهد هجمه‌هایی بودیم که جلوی پیشرفت کار را گرفت اما این به‌منزله این نیست که با آبونمان 900 تومانی موافق باشیم چرا که خود مخابرات هم با 900 تومان دریافت آبونمان از مشترکان مخالف بود اما وزارت ارتباطات در راستای مصوبه هم‌کدسازی دستور اخذ این مبلغ از مشترکان را ابلاغ کرد که البته با دستور وزیر جدید ارتباطات اجرای این طرح در حال حاضر منتفی شده است.

او همچنین اشاره‌ای به مجوز مخابرات داشت و گفت:‌ برخی می‌گویند این شرکت دارایی‌هایش را می‌فروشد و سودی هنگفت به جیب می‌زند ولی بر اساس قانون اجازه داریم یک درصد از دارایی‌های‌مان را بفروشیم و به‌عنوان مثال اگر دفتری پستی در روستا یا منطقه‌ای دورافتاده هزینه‌بر باشد قطعاً راجع به فروش آن می‌توانیم تصمیم بگیریم.

 

*هتل متروکه سیدخندان هدف سرمایه‌گذاری شد

رئیس هیئت مدیره مخابرات همچنین خبر از سرمایه‌گذاری آتی این شرکت داد و گفت: تصمیم داریم در هتل متروکه‌ای که در سیدخندان واقع شده است، 400 تا 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کنیم.

امتیاز شما

نظر شما
نظر های بازدیدکنندگان
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
  برای عضویت در خبرنامه تلکام نیوز ؛ نشانی الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه تلکام نیوز نمایش داده میشود.
  کلیه حقوق متعلق به گروه خبری تلکام نیوز می باشد. اخلاق و منش رسانه ای نقل محتوای تولید شده توسط این سایت را مشروط به درج منبع با عنوان کامل تلکام نیوز یا telecomnews.ir میداند.
  تلکام نیوز در شبکه های اجتماعی
  • ضمن ادای احترام به تمامی بازیگران عرصه اطلاع رسانی در حوزه تلکام ، "سایت خبری تلکام نیوز" تلاش می کند با برقراری ارتباطی موزون بین فعالان و ذینفعان حوزه ارتباطات کشور، پیامهایی صحیح و به موقع بین گروه های فعال در این حوزه رد و بدل نماید.
   صمیمانه امیدواریم که یاریمان کنید و بر کیفیت حرکتمان بیفزایید .

  برای تماس با " سایت خبری تلکام نیوز" می توانید از طریق پست الکترونیکی : info@telecomnews.ir وسرویس پیامک : 5000102030 ، اقدام فرمایید.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول : 

  logo-samandehi

  All Rights Reserved by telecomnews.ir ©