امروز شنبه 5 خرداد 1397
26 May 2018
تعداد بازدید : 441 - تاریخ خبر : 1392/06/03 - 10:05
اپراتورهای مخابراتی اروپا موظف به افشای حملات هکری شدند

با اجرایی شدن مصوبه تازه اتحادیه اروپا سرویس دهندگان اینترنتی و اپراتورهای مخابراتی در این قاره از این پس موظف به افشای حملات هکری شناسایی شده هستند.

به گزارش  اینفو سکیوریتی، حملات شناسایی شده و موارد سرقت اطلاعات باید حداکثر ظرف 24 ساعت پس از وقوع گزارش شوند تا برای مقابله با آنها اقدامات لازم صورت بگیرد. هدف از اجرای این طرح تقویت توانایی دفاع سایبری در برابر حملات سایبری عنوان شده است.

طرفداران این قانون می‌گویند پنهان کاری سرویس‌دهندگان اینترنت و اپراتورهای مخابراتی موجب می‌شود تا آسیب‌پذیری‌های موجود در شبکه‌های رایانه ای و نرم‌افزارهای مختلف شناسایی نشود. اما اگر به سرعت در مورد هر حمله سایبری اطلاع‌رسانی شفاف صورت بگیرد مقابله با مشکلات موجود دراین زمینه نیز ساده‌تر می‌شود.

بر طبق این قانون جدید مواردی که باید گزارش شوند از هرگونه سرقت اینترنتی تا تلاش برای دسترسی غیرمجاز به اطلاعات و داده های خصوصی شهروندان را در بر می گیرد. البته پیش از این نیز گزارش دادن موارد یاد شده در کشورهای اروپایی اجباری بود. اما الزامی به این کار در عرض 24 ساعت وجود نداشت.

برخی شرکت‌های امنیتی مانند ترندمیکرو و اف – سکیور که منتقد این قانون هستند می‌گویند اگر چه طراحان قانون یاد شده نیت خوبی دارند اما تضمینی وجود ندارد که این قانون به درستی و دقت اجرا شود. آنان همچنین هشدار می‌دهند که با افشای زودهنگام حملات هکری فرصتی برای شرکت‌های تجاری و موسسات دولتی باقی نمی‌ماند تا اقدامات دفاعی لازم را انجام داده و حفره‌های امنیتی موجود را رفع کنند.

امتیاز شما

نظر شما
نظر های بازدیدکنندگان
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
  برای عضویت در خبرنامه تلکام نیوز ؛ نشانی الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه تلکام نیوز نمایش داده میشود.
  کلیه حقوق متعلق به گروه خبری تلکام نیوز می باشد. اخلاق و منش رسانه ای نقل محتوای تولید شده توسط این سایت را مشروط به درج منبع با عنوان کامل تلکام نیوز یا telecomnews.ir میداند.
  تلکام نیوز در شبکه های اجتماعی
  • ضمن ادای احترام به تمامی بازیگران عرصه اطلاع رسانی در حوزه تلکام ، "سایت خبری تلکام نیوز" تلاش می کند با برقراری ارتباطی موزون بین فعالان و ذینفعان حوزه ارتباطات کشور، پیامهایی صحیح و به موقع بین گروه های فعال در این حوزه رد و بدل نماید.
   صمیمانه امیدواریم که یاریمان کنید و بر کیفیت حرکتمان بیفزایید .

  برای تماس با " سایت خبری تلکام نیوز" می توانید از طریق پست الکترونیکی : info@telecomnews.ir وسرویس پیامک : 5000102030 ، اقدام فرمایید.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول : 

  logo-samandehi

  All Rights Reserved by telecomnews.ir ©