امروز يك شنبه 3 تير 1397
24 June 2018
تعداد بازدید : 707 - تاریخ خبر : 1392/05/28 - 08:36
پیشنهاد گوگل برای دامنه بدون نقطه رد شد

آیکان، سازمانی که در مورد مباحث ساختاری اینترنت حرف آخر را می‌زند، پیشنهاد گوگل در مورد استفاده از اسامی دامنه بدون نقطه برای تسهیل استفاده کاربران را رد کرد.

به گزارش  پی سی مگ، نمایندگان شرکت گوگل چندی قبل با ارسال نامه‌ای برای سازمان آیکان از این نهاد خواستند تا سیستمی جدید و بدون نقطه برای اسامی دامنه خلق کند تا استفاده و وارد کردن دامنه‌ها از این طریق تسهیل شود. در صورت موافقت با این پیشنهاد کاربران برای ورود به سایت‌های اینترنتی تنها باید اسامی آنها را به طور متناوب تایپ می‌کردند.

با اجرا شدن این طرح امکان داشت که کاربران با وارد کردن عبارت http://search/ وارد سایت گوگل شوند. این شرکت همچنین راه‌اندازی برخی آدرس‌های میان‌بر اینترنتی بدون نقطه را هم پیشنهاد کرده بود.

در مقابل، آیکان با این پیشنهاد مخالفت کرده است. علت این مخالفت دغدغه‌های امنیتی و مشکلات مربوط به ثبات دامنه‌های اینترنتی عنوان شده است. در نامه آیکان در این زمینه آمده است: استفاده از آدرس‌های دامنه غیرمتعارف در اینترنت موجب سردرگمی کاربران می شود.

برخی کارشناسان هم می‌گویند استفاده از اسامی دامنه بدون نقطه مشکلات فنی متعددی به وجود می‌آورد و از جمله ممکن است نحوه تبادل ایمیل را هم دچار مشکل فنی کند. زیرا این سبک نامگذاری با پروتکل تبادل ایمیل مانند SMTP سازگاری نخواهد داشت.

امتیاز شما

نظر شما
نظر های بازدیدکنندگان
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
  برای عضویت در خبرنامه تلکام نیوز ؛ نشانی الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه تلکام نیوز نمایش داده میشود.
  کلیه حقوق متعلق به گروه خبری تلکام نیوز می باشد. اخلاق و منش رسانه ای نقل محتوای تولید شده توسط این سایت را مشروط به درج منبع با عنوان کامل تلکام نیوز یا telecomnews.ir میداند.
  تلکام نیوز در شبکه های اجتماعی
  • ضمن ادای احترام به تمامی بازیگران عرصه اطلاع رسانی در حوزه تلکام ، "سایت خبری تلکام نیوز" تلاش می کند با برقراری ارتباطی موزون بین فعالان و ذینفعان حوزه ارتباطات کشور، پیامهایی صحیح و به موقع بین گروه های فعال در این حوزه رد و بدل نماید.
   صمیمانه امیدواریم که یاریمان کنید و بر کیفیت حرکتمان بیفزایید .

  برای تماس با " سایت خبری تلکام نیوز" می توانید از طریق پست الکترونیکی : info@telecomnews.ir وسرویس پیامک : 5000102030 ، اقدام فرمایید.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول : 

  logo-samandehi

  All Rights Reserved by telecomnews.ir ©