امروز شنبه 2 تير 1397
23 June 2018
تعداد بازدید : 1041 - تاریخ خبر : 1392/06/03 - 15:40
شاخص‌های پایش فناوری اطلاعات و ارتباطات به دستگاه‌ها ابلاغ شد

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: 93 شاخص برای پایش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و با همکاری دستگاه‌های مختلف تدوین و جهت اجرا به کلیه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد.

به گزارش  " تلکام نیوز " به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی حکیم جوادی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: براساس تبصره 3 ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌بایست برای ارزیابی شاخص‌ها و وضعیت در ابعاد ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی، نظام پایش شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات را تا پایان سال دوم برنامه، تدوین می‌کرد.

وی افزود: بر همین اساس،‌ سازمان فناوری اطلاعات ایران با همکاری موسسه تحقیقات فاوا و استفاده از تجارب دو دانشگاه معتبر کشور و مشارکت کلیه دستگاه‌های اجرایی دارای تکلیف و استفاده از نظرات خبرگان این حوزه و نیز استفاده از مشاوره‌های دفتر آمار اتحادیه جهانی ارتباطات ITU، نسبت به تدوین نظام پایش شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور اقدام کرد.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به بخش‌های مختلف این نظام تصریح کرد: نظام پایش شاخص‌های فناوری اطلاعات وارتباطات در کشور، شامل مدل مفهومی تدوین شاخص‌ها، مجموعه کلیدی شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، روش‌سنجش، ارزیابی و تحلیل شاخص‌های فناوری اطلاعات در کشور، مشخص شدن نهاد متولی تامین زیرساخت‌های فنی، آموزشی و پژوهشی و سازوکارهای لازم به منظور تعامل با نهادهای بین‌المللی است.

او خاطر نشان کرد: براساس این شاخص‌ها می‌توان میزان عمل به قانون برنامه پنجم توسعه، مصوبات هیئت وزیران در حوزه فاوا و الزامات سایر اسناد بالادستی را اندازه‌گیری کرد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران درباره جزئیات شاخص‌های تعریف شده در این نظام گفت: نظام پایش شاخص‌های فناوری اطلاعات وارتباطات در کشور، شامل 93 شاخص است که از این تعداد، 11 شاخص به روش آمارگیری تخصصی قابل احصاء‌ هستند.

وی ادامه داد: 12 شاخص برای محور توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، هفت عدد در حوزه گسترش امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات، چهار شاخص در زمینه ‌اقتصاد فناوری اطلاعات و پنج عدد برای بخش پژوهش و توسعه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تعریف شده است.

حکیم جوادی تا کید کرد: از دیگر محورها و شاخص‌های تعریف شده در این نظام می‌توان به 13 شاخص برای دولت الکترونیک،‌ پنج عدد در حوزه سلامت و رفاه الکترونیکی، 5 شاخص در زمینه تجارت و کسب و کار الکترونیکی، 13 شاخص برای آموزش و یادگیری الکترونیکی و 12 عدد در خصوص شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات اتحادیه جهانی مخابرات اشاره کرد.

امتیاز شما

نظر شما
نظر های بازدیدکنندگان
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
  برای عضویت در خبرنامه تلکام نیوز ؛ نشانی الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه تلکام نیوز نمایش داده میشود.
  کلیه حقوق متعلق به گروه خبری تلکام نیوز می باشد. اخلاق و منش رسانه ای نقل محتوای تولید شده توسط این سایت را مشروط به درج منبع با عنوان کامل تلکام نیوز یا telecomnews.ir میداند.
  تلکام نیوز در شبکه های اجتماعی
  • ضمن ادای احترام به تمامی بازیگران عرصه اطلاع رسانی در حوزه تلکام ، "سایت خبری تلکام نیوز" تلاش می کند با برقراری ارتباطی موزون بین فعالان و ذینفعان حوزه ارتباطات کشور، پیامهایی صحیح و به موقع بین گروه های فعال در این حوزه رد و بدل نماید.
   صمیمانه امیدواریم که یاریمان کنید و بر کیفیت حرکتمان بیفزایید .

  برای تماس با " سایت خبری تلکام نیوز" می توانید از طریق پست الکترونیکی : info@telecomnews.ir وسرویس پیامک : 5000102030 ، اقدام فرمایید.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول : 

  logo-samandehi

  All Rights Reserved by telecomnews.ir ©