فناوری

بازی معمایی طراحی‌شده با ChatGPT فقط چند روز پس‌ از انتشار، ۵۰ هزار بازیکن دارد

دنیل تایت، توسعه‌‌دهنده‌ی نرم‌افزار ۲۸ ساله‌، اخیراً با هوش مصنوعی ChatGPT بازی منحصر‌به‌فردی برای طرفداران سودوکو ساخته است. تایت درواقع از چت‌بات OpenAI برای ساخت نسخه‌ی معکوس بازی سودوکو بهره گرفته است.

چت‌بات ChatGPT ابتدا فهرستی از پنج بازی‌ای که قبلاً با آن‌ها آشنا شده است، تهیه کرد و سپس تایت از این هوش مصنوعی درخواست کرد تا بازی معمایی کاملاً جدیدی را از پایه بسازد.

به گزارش “تلکام نیوز” ، تایت در گفت‌وگو با وب‌سایت بیزنس‌اینسایدر گفت: «وقتی از ChatGPT سؤال کردم آیا می‌تواند بازی معمایی بسازد یا خیر، در هر مرحله‌ی انجام این‌ کار شگفت‌زده می‌شدم و سریعاً ایده‌ی دیگر به‌ ذهنم می‌رسید».

تایت از زمان راه‌اندازی اولیه‌ی چت‌بات ChatGPT در ماه نوامبر، آن را آزمایش کرده است و با محدودیت‌های آن آشنایی دارد. او می‌گوید اغلب با پیام‌هایی مواجه شده است که نشان می‌دهد هوش مصنوعی نمی‌تواند وظایف خاصی را انجام دهد. به‌هرحال، او موفق شد در تلاش اخیر خود فقط در مدت ۴۵ ثانیه، بازی جدیدی را با کمک این ابزار بسازد.

تایت بازی خود را با عنوان سودوکوی معکوس توصیف می‌کند. شما باید در این بازی به‌جای اضافه‌کردن اعداد به خانه‌های بازی، عددها را از شبکه‌‌ای پرشده خط بزنید تا ستون‌ها و ردیف‌ها با یکدیگر جمع‌ شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا